hydrolat w ciazy

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, bo mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji lub też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak i o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.