Kraków rozpoczyna walkę ze smogiem

Najważniejszym z największych problemów w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na krajowych szosach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni całość gospodarki miasta.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by było lepiej, trzeba wytrwałości.Prezydent Krakowa
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.