włoska restauracja w centrum Krakowa

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród wielu opcji, które oferuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie dania

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. Fajna restauracja włoska Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, piada i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film