Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Obecnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, skutkiem tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje co niemiara radości, niemniej jednak także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących szczególne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jakkolwiek także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.